UKZ SL O´Style Cup - Pec pod Sněžkou 8.3.2020

08.03.2020

V neděli 8.3. 2020 zakončili hlinečtí závodníci Ema Bártová a Ester Štulíková nabitý závodní program tohoto týdne v Krkonoších na poháru Head Cup ve Špindlerově Mlýně a Lucka Kopecká na závodech UKZ ve Skiresortu Pec pod Sněžkou. V pohárové sérii O´Style Cup pro mladší a starší žáky a žákyně byl na programu slalom speciál na sjezdovce Javor. Sněhu bylo oproti níže položeným areálům stále dostatek, pista byla přimrzlá a trať perfektně připravená. Bezvětří a jasné počasí přilákalo na závody do Pece pod Sněžkou početné startovní pole závodníků a startu se jich sešlo celkem 194. V kategorii mladších žákyň, kde startovala také Lucie Kopecká, se postavilo na start 63 závodnic. Závod se jel opět na dvě kola, když po prvním následovala stavba nové trati pro druhé kolo a prohlídka. Pro druhé kolo byla již trať měkčí a vyjížděly se koryta. Lucce se závod povedl a zaslouženě si vyjela pěkné 8. místo. Pohárová série O´Style Cup měla ještě pokračovat dalšími závody, ale kůli pandemii CORONA viru, vydala bezpečnostní rada státu zákaz všech hromadných akci, který se týkal i všech lyžařských závodů. A tak to byl nakonec vůbec poslední lyžařský závod, který se v letošní sezóně odjel.