Celkové výsledky Kästle Cup 2022/2023  Lyžařský a Alpský pohár Vysočiny

31.03.2023

V letošní sezóně došlo k přejmenování Sporten Cupu na Kästle Cup, seriál závodů byl navíc zařazen do seznamu lyžařských závodů na národním portálu alpského lyžování vysledky.czech-ski.com. Díky tomu jsme se v mnoha kategoriích setkali se jmény startujících, která vídáme spíše na jiných kopcích. Tradičně ale seriál začal již na podzim přespolními běhy (Kožichovice, Křemešník) a suchými slalomy (Kožichovice po rovině na hřišti, Velké Meziříčí s Hlinskem do kopce). Z podzimní části se započítává do celkového hodnocení po jednom nejlepším výsledku z každé disciplíny, maximálně 60 bodů. Komu to moc neběhá, musí se v zimě o to více snažit, aby ukázal, že v lyžařském poháru se má celkově vyhrávat díky dobrým schopnostem na sněhu. Možnosti předvést se rychlými oblouky mezi branami byly v Hlinsku, v Lukách nad Jihlavou, ve Velkém Meziříčí, v Novém Městě na Moravě a při finálovém závodě na Šacberku. Lednový závod v Karlově pod Pradědem byl bohužel pro nedostatek sněhu zrušen. Přesto se mohly do celkového hodnocení započítat 4 z 5 odjetých lyžařských závodů, bodové příděly za každý závod byly 30,24,18,15,13,11,10,9,... V jednotlivých závodech v zimní části jsme získali 10x zlato: Vít Bárta 2x, Ema Bártová 4x, Ondřej Poslušný 1x, Simona Kopecká 2x, Lucie Kopecká 1x. Ondřej Poslušný se zúčastnil pouze podzimního slalomu a obřího slalomu v Hlinsku, oba závody vyhrál, ale chybějící body v ostatních závodech mu zabránily dostat se na celkové pódiové umístění. Výsledky už jsou známy, zatím nedošlo ke slavnostnímu vyhlášení, předávání cen a pohárů a hlavní ceny lyží Kästle pro kategorii Předžáci.

V celkovém hodnocení poháru náš oddíl získal : 2x zlato, 6x stříbro, 2x bronz. Gratulace všem!! Zde přehled celkových umístění našich závodníků v jednotlivých kategoriích, v závorce uveden počet jezdců v kategorii:

Myšáci chlapci (44): 3. Tadeáš Sobotka

Přípravka dívky (25): 2. Tereza Havlíková, 5. Josefína Mrkvičková, 9. Martina Holečková

Přípravka chlapci (30): 1. Vít Bárta

Předžákyně (29): 1. Ema Bártová, 2. Ester Štulíková

Mladší žákyně (16): 8. Laura Stýblová

Mladší žáci (27): 2. Tomáš Holeček, 5. Ondřej Poslušný

Starší žákyně (17): 2. Vanesa Urbánková

Starší žáci (13): 6. Martin Hudeček