KÄSTLE Cup - Ski areál Velké Meziříčí 5.3.2023

05.03.2023

KÄSTLE Cup obří slalom - Ski areál Velké Meziříčí 5.3.2023                                                                                                    Po odjetých závodech lyžařského poháru Kästle Cup v Hlinsku a v Lukách nad Jihlavou jsme se v neděli ráno po velmi kluzkých silnicích úspěšně dopravili do Velkého Meziříčí do Ski areálu Fajtův kopec, jehož dominantou je rozhledna s výhledem na unikátní 77,5 m vysoký dálniční most. Svah pod startovací věží bohužel nebyl v provozu, jezdilo se od horní pokladny, i tak všichni hned u první branky nabírali pořádnou rychlost, trať nebyla utažená, profesionální měřicí skupina na ni posílala jezdce cca po 15 vteřinách. Od mladších žáků se jel závod dvoukolový. Všech 182 závodníků mělo již před polednem odjeto.

Hlinečtí závodníci opět bojovali o pódiová místa. Zde jsou naše výsledky:

Přípravka dívky: 5. místo Josefína Mrkvičková, 9. místo Tereza Havlíková
Přípravka chlapci: 1. místo Vít Bárta
Předžákyně: 1. místo Ema Bártová, 3. místo Ester Štulíková
Starší žákyně: 3. místo Vanesa Urbánková                                                                                                                                          Starší žáci: 6. místo Martin Hudeček
Juniorky: 2. místo Simona Kopecká, 4. místo Lucie Kopecká
Muži: 4. místo David Kopecký, 15. místo Radan Štulík,19. místo Marek Bárta
Family: 1. místo Ester + Radan Štulíkovi, 4. místo Ema + Marek Bártovi

Paralelní obří slalom družstev - Ski areál Velké Meziříčí 5.3.2023

Již před vyhlašováním Kästle Cupu začala intenzívní příprava paralelního obřího slalomu čtyřčlenných družstev. Pořadatelskému oddílu z Velkého Meziříčí patří velká pochvala za jejich nasazení při odstraňování nahrnutého sněhu z ranního závodu, samozřejmě i náš oddíl se zapojil a pomáhal čistit trať pluhováním a výsledkem byly dvě krásné tratě paralelního obřího slalomu. Mladí závodníci si při tom už se zájmem prohlíželi startovací boxy, které se oběma startujícím otevřou na světelný a zvukový signál ve stejném okamžik a je na nich, zda dokážou hned 'vystřelit' vpřed. Pro většinu závodníků to bylo úplně první seznámení se startovacími boxy. Každý tým musel být složený vždy z jednoho dospělého nebo juniora, jednoho žáka (ml. nebo starší), jednoho předžáka a jeden závodník z kategorie přípravka nebo myšák. Z celkem 23 přihlášených týmů, často s originálními názvy, postoupilo díky součtu časům z ranního závodu devět týmů hned do osmifinále a mezi nimi byly i naše čtyřčlenná družstva TEAMS A , TEAMS B a i kombinované družstvo TEAMS C, které bylo poskládané se závodníky z jiných klubů, ve složení Tereza Havlíková, Šárka Tesaříková (HB Ski), Antonín Doležal (Ski klub VM), David Kopecký. O sedm zbylých postupových míst bojovalo čtrnáct týmů v kvalifikační jízdě. Cílová kamera nebyla třeba, cca 4 rozhodčí u cílové čáry vždy poznali, kdo byl v cíli první a spravedlivě rozhodli, kdo v jízdě zvítězil a tím získává pro svůj tým bod. Kombinovaný TEAMS C bohužel vypadl v osmifinálové jízdě 1:3 s týmem Ski klub JUNIOR Brno A, kdy jeden bod vybojovala Terezka. TEAMS B (Josefína Mrkvičková, Ester Štulíková, Martin Hudeček, Simona Kopecká) v osmifinálové jízdě jednoznačně vyřadil tým Mandarinky z HB Ski 4:0 ,ale ve čtvrtfinálové rozjížďce vypadl těsně 1:3 s týmem Viktoria Brno I, pozdějším finalistou závodu. TEAMS A ve složení (Vít Bárta, Ema Bártová, Vanesa Urbánková, Lucie Kopecká), postupně porazil v osmifinále tým WASSR z Velkého Meziříčí 3:1, ve čtvrtfinálové jízdě tým Ski klub Hluboká také 3:1 a v semifinále si poradil s týmem Vikingové z Velkého Meziříčí opět výsledkem 3:1. Finálová jízda s týmem Viktoria Brno I byla nejnapínavější z celého závodu. Po odjetí Vítka, Emy a Vanes nastupovala Lucka do poslední finálové jízdy za nepříznivého stavu 1:2 a musela svou jízdu vyhrát a vynutit pro svůj tým pátou rozhodující jízdu. K radosti ostatních z týmu se ji podařilo v jízdě zvítězit a vyrovnat na 2:2. V následném rozstřelu Lucka také zvítězila a potvrdila zasloužené vítězství hlineckého týmu TEAMS A týmu 3:2. Následovalo velké radostné slavení a objímaní. Pro zlatý pohár si tak naše silná čtyřka vystoupala na nejvyšší pódiový stupínek. TEAMS B obsadil celkově 7. místo a TEAMS C 10. místo. Všichni závodníci zaslouží pochvalu za bojovné výkony a pěkné umístění. Děkujeme pořádajícím oddílu za napínaví závod, byla to pro závodníky zajímavá zkušenost, kdy závodníci startuji na povel ze startovacích boxů a přímo na trati bojují o postup s paralelně jedoucím závodníkem.