Závodníci Ski klubu Hlinsko na ODM 2023, českých a zahraničních závodech

10.01.2023

Leden je důležitý měsíc pro hlinecký lyžařský závodní oddíl a letošní deštivé počasí nám ho nezkazí. V neděli 22.1.2023 ve 14 hodin bude slavnostně zahájena Olympiáda dětí a mládeže, kterou v tomto roce hostí Královéhradecký kraj. Za alpské lyžování je Pardubický kraj reprezentován třemi našimi sportovci, kteří byli díky svým předchozím výsledkům úspěšně nominováni: Laura Stýblová (2010), Ondřej Poslušný (2009) a Vanesa Urbánková (2008). Utkají se se soupeři z celé ČR v obřím slalomu, slalomu a paralelním slalomu družstev. Všichni zmínění nepodceňují přípravu a využívají každou možnost tréninku v Hlinsku, v jiných lyžařských areálech v ČR a samozřejmě v rakouských Alpách.

I všechny ostatní děti, které ročníkově nespadají do zimní olympiády, pilně pracují na zlepšení lyžařské techniky a porovnávají své výsledky se soupeři na závodech v Čechách i v zahraničí. Na 880 m dlouhé trati s 38 branami v rakouském středisku Hochwurzen se 5.1. konal Raiffeisen-Sport Ski Willy-Atomic-Cup s velkým obsazením dětí nejen z Rakouska, ale trvale trénujících na tamních závodních tratích. Mezi 30 chlapci vybojoval Vítek Bárta 2. místo, Ema Bártová při lehké kolizi a jízdě po jedné lyži ztratila pár setin vteřiny na pódiové příčky, přesto dosáhla krásného čtvrtého místa mezi 34 závodnicemi.

O dva dny později jsme vyrazili v tříčlenném týmu do Annabergu ve Slezsku, kde se v jeden den konaly dva závody Madeja Cupu, opět v obřím slalomu. Dlouhotrvající oblevy zapříčinily, že jediné závody v celé ČR se tento víkend konaly právě zde, proto i účast napříč všemi kategoriemi byla rekordní. Na zcela tvrdé trati prvního závodu v minusových teplotách skončila Ema Bártová na 1. místě mezi 35 dívkami, ve stejné kategorii Ester Štulíková 10., Vítek Bárta byl 3. ze 46 chlapců. Slunečný polední závod se stejným počtem závodníků přinesl ještě lepší překvapení, když Ema dosáhla s velkým rozdílem absolutně nejlepšího času celého závodu i mezi chlapci, Ester si vyjela deváté a Vítek druhé místo. Odvezli jsme tedy dva zlaté, jeden stříbrný a jeden bronzový pohár. Všem gratulujeme ke krásným výkonům.